Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zjevný pergamen

15. 7. 2015

Den čtrnáctý  LP 2015

Nalezli!
 
Rytíř Alzheimer poslal zjevný pergamen! 
Zjevil se s prvním nočním ptákem!
Heslo nalezeno!
Hradní brána se otevřela!
 
Jede se domů!

 

Den dvanáctý a třináctý  LP 2015

Poslední kouzelná slova rozdána!

Po vydatné snídani se pacholata a několik nově pasovaných rytířů a novopečených dvorních dam pustilo do hradního osmiboje, které zahájili členové dvou urozených rodů: Wichů z Brtče a Zikmundů z Křivoklátu. Ve všech disciplínách prokazovali sílu a ušlechtilost jak těla, tak i ducha. Polední menu pomohli sestavit zpřátelení kolemjdoucí krajané z bratislavského kraje. Odpoledne se neslo spíše v odpočinkovém režimu např. lov zvěře či kohokoliv, hrátky u louže a vojna a mír apod. Večerem zavanul teplejší větřík z jihu, a tak se všichni těšíme, že se zase ohřejeme.

                                                                                                                                                                                                                 Blížíme se!

Den desátý a jedenáctý  LP 2015

Pátráme, pátráme!

Včera dopo pacholata zevlovala po hradním nádvoří. Tu něco uklidila, přenesla, otočila, opravila či rozbila. Až nastal čas oběda ozdobený brkašem a karbanátkem. Po „o“ propukl na hradním nádvoří cechovní řemeslný ruch. Viz dobové foto. Hradní počasí: stálé, bez deště, mírně zachmuřené, teplota tričková až mikinová. Druhý den po neděli se nesl ve znamení horečnaté přípravy na hradní osmiboj. Pacholata tužila svá těla, aby co nejlépe uspěla a ukázala hradnímu pánovi, že si zaslouží stát se rytíři a dvorními dámami. K obědu jsme spořádali hejno vystříleného ptactva a večerní krmi vyplnil dar bavorských kupců.

Zatím nenalezli!

Den osmý a devátý  LP 2015

Z oteplení!

Když pominulo ranní kuropění, začali se sjíždět z okolních hradů rytíři na velké rytířské klání. Disciplíny: hod polenem; střelba z kuše a luku; běh přeskoč, podlez, prolez, vykličkuj, hlavně se narovnej; šílená jízda povozem se slepým vozkou prověřily psychickou a fyzickou připravenost pacholat k případné ochraně hradu. Hradní pán byl s výkonem adeptů na rytíře a dvorní dámy spokojen. Poté, co ve zbytku dne družiny získaly poslední kouzelné heslo k bráně, za odměnu hradní paní zahájila plesovou sezónu večerními discohrátkami. Polední krmě podpořila rozvoj zraku a večerní kynuté těsto smažené na rozpálených plotnách a obalené v sladké směsi celý sobotní den ukončil. Bloudění pacholat v nedělním dopoledni prověřilo jejich orientační schopnosti. Všichni se vrátili na hrad a radost byla dovršena psíčkovou se šesti. Odpoledne probíhalo v duchu odpočinkovém, sem tam drobné šarvátky nenarušovaly klid hradního pána.

Dobrodružství pokračuje!

Den šestý a sedmý  LP 2015

Z chladu!

Pacholata se vrhla potřetí do získání hesla, které jim pomůže ke znovunalezení klíče od hradní brány. Nejmenší Rytíři v šatech se chovali nerytířsky a tudíž získali prázdný sáček bez hesla. Všemožně se snaží, abychom nic nenašli. Po „o“ si na prvním i druhém nádvoří rozložili své dílny mistři cechů sklářského, barvířského, drátenického, ryteckého, zlatnického, písařského, svíčkařského a kuchařského. Zdařilé výrobky byly ihned rozprodány. Hradní kuchyně se musela hodně snažit, neboť karavany obchodníků nejsou vidět. Vařilo se z domácích zásob: buchtičky s krémem a prasátkové řízečky. Dnes polovina pacholat prováděla celodenní hloubkový průzkum širšího okolí podhradí a druhá polovina se zabavila hrami na všech hradních nádvořích. Karavany objeveny nebyly, proto se vařilo ze zásob místních hradních sýpek a z osazenstva hradních pastvin. Hradní pán a  hradní paní jsou spokojeni se zdravotním stavem hradního mužstva. Ranhojičky i kat mají volno a hladomorna zeje prázdnotou.

Už jen do tepla!

Den čtvrtý a pátý  LP 2015

Z horka!

Včera dopo se pacholata snažila získat další hesla vedoucí k odhalení ztraceného klíče. Odpo družiny utíkaly z mučírny, vyráběly pochodně, prolustrovaly místní trhy a měly „povoleny“ hry v podhradí. Do klády nebyl nikdo vsazen, na pranýři neúpěla žádná žena. Náš kat měl volno. Odměnou nám byly kynuté koule s oranžovočervenou dužinou bez pecek. K večeři byli stočení opeřenci bez zobáků s hlízou a směs z oškubaných podhradních zahrad. V noci fouknul větérek a spadlo 68 kapek. Vše trvalo jednu dvěstěosmdesátosminu  z dvacetičtyřhodinového dne.  Temperatura se stala natolik chladnou, že jsme navlékli tričko. Den se stal vhodný pro dálkové pochody, čehož využily čtyři družiny. Hradní stráž zajistila polední potravu pro zbytek hradu zadržením pašovaného zboží čínskou karavanou kráčející okolo hradeb. Zbylé družiny skotačily na hradním nádvoří za účelem získání rytířských stuh. Hlídka z veže hlásí příjezd maďarských obchodníků. Copak asi bude k večeři?

Do chladu!

Den druhý a třetí  LP 2015

Do hradu!

Během prohlídky se ozvala taková rána, až se zabouchla hradní brána. Otevřít ji lze klíčem, který je ukryt na neznámém místě. Poslední rytíř Alzheimer si nemůže vzpomenout, kam ho dal. Klíč se nám možná podaří najít pomocí tajných hesel, která pacholata získají při splnění náročných úkolů. Pacholata zatleskala a vrhla se na to posilněna rýži, sekanou, rohlíky, pomazánkou, br.k.vepř.z., špagety, chlebem a knedlíky rozdělenými do pravidelných dávek.  První úkol se podařilo splnit všem družinám až na nejstarší Krynolíny (zřejmě tu budeme muset zůstat několik týdnů). Je tady hic jak vloni v pekle. Chladíme naše těla v blízkých rybnících.

zdraví zdravá pacholata

Den první - sobota 4.7. LP 2015

Slyšte, slyšte,

hradní pán s hradní paní na vědomost dávají všem neurozeným v hlubokém podhradí, že v dopoledních hodinách přijali hejno pacholat a pacholků pod střechu našeho středověkého hradu k jeho zevrubné prohlídce. Ovšem nebude to prohlídka ledajaká…..

Vysoké venkovní teploty způsobují přehřátí našich středověkých kondenzátorů, což má za následek snížení frekvence pravidelnosti spojení s neurozenými pouze na každý druhý den.

Urozeně zdravíme.

 

Náhledy fotografií ze složky Tábor 2015


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

NEJMLADŠÍ NA KONÍCH

(Špilarová, 7. 8. 2015 16:08)

Nejmladší oddíly se svezly na koních. Každé dítě zde má svou fotku :)
http://spilarova.rajce.idnes.cz/letni_tabor_Cimelice_2015_-_Stredoveky_hrad/

Poděkování

(Němcovi, 20. 7. 2015 10:06)

Zdravíme,
jako každý rok, tak i letos, bychom Vám chtěli moc a moc poděkovat za super zážitky našich pacholátek. Slzy při loučení mluvily za vše!!!

Sufurky

(Zidan Motorku , 17. 7. 2015 22:27)

Ahoj, letos mě to nebavilo program byl pro malé a řešení problému nějakých vedoucích fakt stálo za to :)

Re: Sufurky

(Hradní pán, 18. 7. 2015 17:34)

Každého člověka nemusí všechno bavit, třeba dospíváš nebo jsi uražený, že jsi nesplnil některou stužku rytířské cnosti a zůstal pouze pacholetem. Například kamarádství nebo možná slušnosti, protože to by si se aspoň pod svůj příspěvek podepsal. Příští rok zkus jiný tábor, možná budou program, který ti bude vyhovovat víc. Nás hřeje pocit, že ostatním rytířům a dvorním dámám se u nás líbilo.

Michelské podhradí zdraví Čimelický hrad

(Němcovi, 16. 7. 2015 8:55)

Posíláme poslední pozdravy do hradu. Klíč bude jistě v několika málo hodinách objeven a hradní brány se budou moci otevřít pro zítřejší nedočkavé majitele všech pacholátek. Ještě si to krásně užijte a na večerním posledním nástupu pěkně zapějte. Zítra naviděnou !!!!

Babi Jíťa a Iris

(Niki,Kuba,Lucián, 15. 7. 2015 21:19)

Tak už nás poštovní holubi konečně našli a mohly jsme si počíst pozdravy od svých pacholat.Jsme rády,že se Vám vede dobře.Tak si ještě pěkně užijte dva dny a noci,bude krásné počasí a na příští týden,kdy budeme spolu u bazénu se velice těším.papa babi Jíťa a Iris

Pozdrav Tomovi a všem pacholatům

(Severovi, 15. 7. 2015 10:32)

Vaše vzkazy z hradního dění zvěstují, že se pacholata mají se svými hradními pány dobře. Správné zaměstnání pacholat následované chutnou krmí z hradní kuchyně mluví za vše. Shlédli jsme také hradní obrázky. Napětí stoupá, klíč k hradní bráně je zapeklitě schovaný, ale věříme, že pacholata zaberou a klíč objeví. Přejeme jim hodně štěstí. Zdravíme Redmondy.

Přeje celá rodina .com nejkámošky Páti

(patricie nejkamoška niky H., 14. 7. 2015 23:42)

Přeju hodně štěstí v hledání klíče k hradní bráně a už se těším a mam ----překvapení pro NIKY.HANUŠOVOU.

HEJ SRANDA NÉ

Tiše závidíme......

(Neurození Hanušáci, 13. 7. 2015 21:08)

Robota byla náročná...ale všichni si užívat najednou nemohou:-))) A Vám za hradbami je to přáno a každoročně dáno...děkujeme za hradní obrázky...které nám zodpověděli i nevyřčené otázky :-))) Mějte se tam i nadále skvěle...my z podhradí tiše jen závidíme...a ZE SRDCE PŘEJEME....

Re: Tiše závidíme......

(Hradní pán, 14. 7. 2015 19:50)

Máte co závidět, užijeme si to až do klíče.

V podhradí nastane veselí....hoja hoj...hoja hoj....

(Neurození Hanušáci, 10. 7. 2015 22:32)

Dva dny volna...bez roboty...haja hoj,hoja hoj...užívat budem teď i MY :-)))
Děkujeme za spojení...poštovní holoubci směrem k nám... také již párkrát šťastně přiletěli a věřte...že některé řádky nás dost pobavili :-))))) Pacholata jste opět královsky zabavili...šťastné kukuče na hradních obrázcích to prozradili... je fajn vědět a zároveň vidět, že jsou opět v dobrých rukách u Vás ve Vašich hradbách :-))) posíláme tedy mnoho pozdravů hradním pánům a paním..neméně pak pacholatům...ale také kuchtíkům :-))

Re: V podhradí nastane veselí....hoja hoj...hoja hoj....

(Hradní pán, 12. 7. 2015 20:24)

Neurození! Dva dny volna jsou pryč, ráno musíte na robotu, my si budeme ještě týden UŽÍVAT. Děkujeme za pozdravy.

Pozdrav pacholatům Slovanského rodu

(Staroušci Hasíci z podhradí na Slovance, 10. 7. 2015 22:49)

Přejeme do dalších dnů krásné počasí...skvělou zábavu a úspěšné hledání hesel k nalezení klíče od hradní brány...babi Jindra a děd Domin.... sledujeme dalekohledem Vaše klání a pozdravujem též Hradního pána s Hradní paní....kteří mají náš obdiv z dalekého podhradí :-))

Re: Pozdrav pacholatům Slovanského rodu

(Hradní pán, 12. 7. 2015 20:22)

Zdravíme spřátelené Slovany a děkujeme za vzdálenou podporu, ten klíč určitě najdeme.

Rytíři vás neohrožují, ale havěť ano :)

(páni a dvorní dámy z Křivoklátu, 11. 7. 2015 22:46)

Došly zvěsti, že vás napadl nepřítel zákeřný, drátěnými košilemi prolezlý. Vešky nemaj rády čistotu, hup do koryta potoka nebo rybníka. Kontrola při vstupu do hradu byla asi slabá. A trochu více fotodokumentace. Nemůžeme potom hodnotit kreativitu kostýmů.

Re: Rytíři vás neohrožují, ale havěť ano :)

(Hradní pán, 12. 7. 2015 20:20)

Tah proti zákeřnému nepříteli byl preventivní, veškeré nebezpečí zažehnáno, objem džberu na webu není nekonečný, již tak musel být zvětšen.

Pozdrav z Roztok

(Jedličkovci z Roztok, 9. 7. 2015 12:24)

Zdravíme všechny, zvláště pak Adama a Péťu Redmondy. Zaslechli jsme zprávy o létajících plachtách vašich příbytků. Doufáme, že ztráty nebyly nenahraditelné a že už zase všichni bydlíte v suchu. Těšíme se na zprávy od vás.

Re: Pozdrav z Roztok

(Hradní pán, 10. 7. 2015 20:22)

Letící plachty se promenádovaly po hradním nádvoří pouze v nočních fantaziích pacholat.

babičky Jíťa a Irenka

(Pozdrav Nikolce,Kubovi,Luciánovi,Klárce,Karolíně,Veronice a všem ostatním, 8. 7. 2015 20:32)

Moc pozdravů i vzpomínek vám posíláme,počasí se trochu umoudřilo a tak se již lépe dýchá i tím více chutná.Bouře byla veliká a tak doufám,že jste ji zaspali jako já.Moc hezké fotky jsem si též již poněkolikáté prohlédla i nadále se hrňte před objektiv ať sledujeme vaše dění.Mějte se moc hezky užívejte si kamarádů i hradních pánů.Babi Jíťa i Iris

Re: babičky Jíťa a Irenka

(Hradní pán, 10. 7. 2015 20:21)

Pacholata se před čočku hrnou ráda, povětří bouřlivého se nebojíc.