Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zjevný pergamen

15. 7. 2015

Den čtrnáctý  LP 2015

Nalezli!
 
Rytíř Alzheimer poslal zjevný pergamen! 
Zjevil se s prvním nočním ptákem!
Heslo nalezeno!
Hradní brána se otevřela!
 
Jede se domů!

 

Den dvanáctý a třináctý  LP 2015

Poslední kouzelná slova rozdána!

Po vydatné snídani se pacholata a několik nově pasovaných rytířů a novopečených dvorních dam pustilo do hradního osmiboje, které zahájili členové dvou urozených rodů: Wichů z Brtče a Zikmundů z Křivoklátu. Ve všech disciplínách prokazovali sílu a ušlechtilost jak těla, tak i ducha. Polední menu pomohli sestavit zpřátelení kolemjdoucí krajané z bratislavského kraje. Odpoledne se neslo spíše v odpočinkovém režimu např. lov zvěře či kohokoliv, hrátky u louže a vojna a mír apod. Večerem zavanul teplejší větřík z jihu, a tak se všichni těšíme, že se zase ohřejeme.

                                                                                                                                                                                                                 Blížíme se!

Den desátý a jedenáctý  LP 2015

Pátráme, pátráme!

Včera dopo pacholata zevlovala po hradním nádvoří. Tu něco uklidila, přenesla, otočila, opravila či rozbila. Až nastal čas oběda ozdobený brkašem a karbanátkem. Po „o“ propukl na hradním nádvoří cechovní řemeslný ruch. Viz dobové foto. Hradní počasí: stálé, bez deště, mírně zachmuřené, teplota tričková až mikinová. Druhý den po neděli se nesl ve znamení horečnaté přípravy na hradní osmiboj. Pacholata tužila svá těla, aby co nejlépe uspěla a ukázala hradnímu pánovi, že si zaslouží stát se rytíři a dvorními dámami. K obědu jsme spořádali hejno vystříleného ptactva a večerní krmi vyplnil dar bavorských kupců.

Zatím nenalezli!

Den osmý a devátý  LP 2015

Z oteplení!

Když pominulo ranní kuropění, začali se sjíždět z okolních hradů rytíři na velké rytířské klání. Disciplíny: hod polenem; střelba z kuše a luku; běh přeskoč, podlez, prolez, vykličkuj, hlavně se narovnej; šílená jízda povozem se slepým vozkou prověřily psychickou a fyzickou připravenost pacholat k případné ochraně hradu. Hradní pán byl s výkonem adeptů na rytíře a dvorní dámy spokojen. Poté, co ve zbytku dne družiny získaly poslední kouzelné heslo k bráně, za odměnu hradní paní zahájila plesovou sezónu večerními discohrátkami. Polední krmě podpořila rozvoj zraku a večerní kynuté těsto smažené na rozpálených plotnách a obalené v sladké směsi celý sobotní den ukončil. Bloudění pacholat v nedělním dopoledni prověřilo jejich orientační schopnosti. Všichni se vrátili na hrad a radost byla dovršena psíčkovou se šesti. Odpoledne probíhalo v duchu odpočinkovém, sem tam drobné šarvátky nenarušovaly klid hradního pána.

Dobrodružství pokračuje!

Den šestý a sedmý  LP 2015

Z chladu!

Pacholata se vrhla potřetí do získání hesla, které jim pomůže ke znovunalezení klíče od hradní brány. Nejmenší Rytíři v šatech se chovali nerytířsky a tudíž získali prázdný sáček bez hesla. Všemožně se snaží, abychom nic nenašli. Po „o“ si na prvním i druhém nádvoří rozložili své dílny mistři cechů sklářského, barvířského, drátenického, ryteckého, zlatnického, písařského, svíčkařského a kuchařského. Zdařilé výrobky byly ihned rozprodány. Hradní kuchyně se musela hodně snažit, neboť karavany obchodníků nejsou vidět. Vařilo se z domácích zásob: buchtičky s krémem a prasátkové řízečky. Dnes polovina pacholat prováděla celodenní hloubkový průzkum širšího okolí podhradí a druhá polovina se zabavila hrami na všech hradních nádvořích. Karavany objeveny nebyly, proto se vařilo ze zásob místních hradních sýpek a z osazenstva hradních pastvin. Hradní pán a  hradní paní jsou spokojeni se zdravotním stavem hradního mužstva. Ranhojičky i kat mají volno a hladomorna zeje prázdnotou.

Už jen do tepla!

Den čtvrtý a pátý  LP 2015

Z horka!

Včera dopo se pacholata snažila získat další hesla vedoucí k odhalení ztraceného klíče. Odpo družiny utíkaly z mučírny, vyráběly pochodně, prolustrovaly místní trhy a měly „povoleny“ hry v podhradí. Do klády nebyl nikdo vsazen, na pranýři neúpěla žádná žena. Náš kat měl volno. Odměnou nám byly kynuté koule s oranžovočervenou dužinou bez pecek. K večeři byli stočení opeřenci bez zobáků s hlízou a směs z oškubaných podhradních zahrad. V noci fouknul větérek a spadlo 68 kapek. Vše trvalo jednu dvěstěosmdesátosminu  z dvacetičtyřhodinového dne.  Temperatura se stala natolik chladnou, že jsme navlékli tričko. Den se stal vhodný pro dálkové pochody, čehož využily čtyři družiny. Hradní stráž zajistila polední potravu pro zbytek hradu zadržením pašovaného zboží čínskou karavanou kráčející okolo hradeb. Zbylé družiny skotačily na hradním nádvoří za účelem získání rytířských stuh. Hlídka z veže hlásí příjezd maďarských obchodníků. Copak asi bude k večeři?

Do chladu!

Den druhý a třetí  LP 2015

Do hradu!

Během prohlídky se ozvala taková rána, až se zabouchla hradní brána. Otevřít ji lze klíčem, který je ukryt na neznámém místě. Poslední rytíř Alzheimer si nemůže vzpomenout, kam ho dal. Klíč se nám možná podaří najít pomocí tajných hesel, která pacholata získají při splnění náročných úkolů. Pacholata zatleskala a vrhla se na to posilněna rýži, sekanou, rohlíky, pomazánkou, br.k.vepř.z., špagety, chlebem a knedlíky rozdělenými do pravidelných dávek.  První úkol se podařilo splnit všem družinám až na nejstarší Krynolíny (zřejmě tu budeme muset zůstat několik týdnů). Je tady hic jak vloni v pekle. Chladíme naše těla v blízkých rybnících.

zdraví zdravá pacholata

Den první - sobota 4.7. LP 2015

Slyšte, slyšte,

hradní pán s hradní paní na vědomost dávají všem neurozeným v hlubokém podhradí, že v dopoledních hodinách přijali hejno pacholat a pacholků pod střechu našeho středověkého hradu k jeho zevrubné prohlídce. Ovšem nebude to prohlídka ledajaká…..

Vysoké venkovní teploty způsobují přehřátí našich středověkých kondenzátorů, což má za následek snížení frekvence pravidelnosti spojení s neurozenými pouze na každý druhý den.

Urozeně zdravíme.

 

Náhledy fotografií ze složky Tábor 2015


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zdravice do středověku

(Medvědi, 9. 7. 2015 10:35)

Méďové z panství křivoklátského posílají pěkné pozdravení a přejí dobré povětří. Neb špatné povětří přivoditi může jedovaté ustydnutí pánu i kmánu. Zde vedra pominula, deště skráplo do třetiny valu a vyprahlá země se napila. Škod vážných nebylo, ač větry vanuly silně toporné.
Obrázky pěkné máte. Však chybějí malovánky sličných panen dvorních i pánů na hradě Čičmelice, jakož i kuchtíkův, klíčnic, mastičkářův a ostatních na hradu dlejících.
Veselé povyražení užívejte ve zdraví. Hoja hoj, hoja hoj, v králi máte zastání ...
Paní na Medvědíně

Re: Zdravice do středověku

(Hradní pán, 10. 7. 2015 20:19)

Dobré povětří přetrvává. Hradní pán a pacholata těšíc se dobrému zdraví, plnými doušky užívají pohody i krmně dobré. Hradní krčma zní zpěvem bujarým.

Pozdrav Tomovi a všem pacholatům

(Severovi, 8. 7. 2015 12:12)

Máme zvěsti, že k vám míří počasí poněkud přívětivější, přesto slunečné! Doufáme, že středověká bouře se vám vyhnula a jste všichni v pořádku. Dle výrazů pacholat se jim tam líbí. Jen tak dál užívejte středověkého léta.

Re: Pozdrav Tomovi a všem pacholatům

(Hradní pán, 10. 7. 2015 20:17)

Děkujeme, užíváme a ještě budeme užívat.

POZDRAV

(Skryjová, 8. 7. 2015 10:03)

Pacholata,pachalota snad jste noční bouřku zvládli a těšíme se na další fotečky...Užívejte a HURÁ NA HRAD

Re: POZDRAV

(Hradní pán, 10. 7. 2015 20:16)

Fotečky dodáváme, hrůza se nekonala.

Pozdravy z Michelského podhradí

(Němcovi, 8. 7. 2015 8:59)

V našem obydlí jsme včera naměřili 37,2C, tudíž závidíme pacholatům i pánům z Čimelického hradu jejich plány a úkoly k získání klíče od hradu a to, že horko nemají čas vnímat. Dle přiložených dobových obrázků je vidno, že družiny pacholat jsou na toto klání nadmíru připraveni, což plyne z jejich výrazů v obličejích a z krásných dobových kostýmů.
Držíme palce, ať si rytíř Alzheimer co nejdříve vzpomene, kam klíč založil nebo k co nejúspěšnějšímu vyluštění všech úkolů!! VŠICHNI NA HRAD !!!!

Re: Pozdravy z Michelského podhradí

(Hradní pán, 10. 7. 2015 20:16)

Středověké horko polevilo. Rytíř Alzheimer si stále nemůže vzpomenout, avšak věříme, že kouzelná slova mu pohnou s mozkovnou.

Přes baštu na baštu!

(Medvědi, 7. 7. 2015 12:36)

Jsme dva opuštění hladoví medvědi, kteří dojedli zbytky po dvounožcích. Z posledních sil trénujeme skok o tyči přes hradní příkop. Přijdeme vám vyžrat paštičky z hradní spižírny ! A pak vám vysosáme medovinu !Pacholata vás nezachrání !!!

Re: Přes baštu na baštu!

(Hradní pán, 10. 7. 2015 20:14)

Hradní stráž je vždy ve střehu. Pastičky na lapky nastraženy!

Horký pozdrav z podhradí.......

(Neurození Hanušáci, 6. 7. 2015 23:22)

V podhradí je též kruté horko...větší snad jak v pekle :-))) a proto máme letos opožděné spojení a pozdravení Všech ve středověkém hradu POD HVÍŽĎALKOU...... Děkujeme za jakkoli krátké...či opožděné zprávy z hradu a těšíme se s neurozenou trpělivostí na každou z nich...... mějte se tam královsky...pozdravujte dětičky...

Re: Horký pozdrav z podhradí.......

(Hradní pán, 10. 7. 2015 20:12)

Vážení neurození,
děkujeme za pochopení. To víte, středověk je středověk. Zatím spojení dobré. Kouzelná krabička s čočkou funguje obden.

ahoj Pípo!

(janeckovi, 5. 7. 2015 16:44)

Na Krivoklate uz prsi. Parada nemusíme zalivat! At se dari tobe i vsem detem a dospelakum na tabore. Taboru zdar!!!!!

Re: ahoj Pípo!

(Hradní pán, 10. 7. 2015 20:10)

U nás ve středověku skráplo hodně maličko.

pozdrav všem

(Hobiti, 5. 7. 2015 13:02)

Ahoj, jak to zvládáte v tom horkém počasí? My se jen chladíme doma u vody, aby to naše "srdíčka" zvládala, popíjejíc studené nápoje a nevyvíjejíc žádnou další činnost. Přejeme poklidný pobyt a spoustu spokojených "pacholíčků".

Re: pozdrav všem

(Hradní pán, 10. 7. 2015 20:09)

Děkujeme z pozdrav. Středověk zdraví novověk.

Zdravíme Kubíka a ostatní z chatky 2

(Heřmanová, 5. 7. 2015 11:36)

Užívejte horké léto.Přejeme hodně kamarádů. Už se těšíme až vložíte fotky.zdravíme ze Šumavy

Re: Zdravíme Kubíka a ostatní z chatky 2

(Hradní pán, 10. 7. 2015 20:08)

Děkujeme za příspěvek, užíváme si.

Pozdrav Tomovi a ostatnim pacholatum

(Severovi, 5. 7. 2015 9:32)

Krásný pozdrav od Plitvickych jezer.mame tu také vysoké teploty.Doufame ze se mate suprove.Uzivejte krásného léta.

Re: Pozdrav Tomovi a ostatnim pacholatum

(Medvěd, 10. 7. 2015 20:06)

Máme se pohradním.